Liga 1 | FCSB a învins-o pe CFR Cluj

FCSB a câștigat cu 3-1 meciul cu CFR Cluj, din ultima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Într-un meci lipsit de miză, după ce clujenii au câștigat etapa trecută titlul, FCSB și CFR Cluj au oferit totuși un meci frumos la Buzău.

Campioana României a făcut deplasarea fără Dan Petrescu și a aliniat un prim "11" alcătuit din jucători care au jucat mai puțin în acest sezon, iar "roș-albaștrii" au controlat și câștigat fără emoții meciul.

Octavian Popescu a deschis scorul în minutul 30, cu un șut puternic de la marginea careului.

Clujenii au reușit egalarea în ultimul minut al primei reprize, prin Dimitrov, după un corner executat de Deac.

Repriza a doua i-a aparținut lui Șut, care a reușit două goluri de generic. Primul în minutul 64 cu un șut spectaculos de la aproximativ 25 de metri, în timp ce al doilea a venit în minutul 88, cu o lovitură de cap excelent plasată.

FCSB: Târnovanu - Ov.Popescu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Şut, Oaidă - Cordea, Tănase, Oct.Popescu.

CFR Cluj: Bălgrădean - Bălan, Yuri, Dimitrov, Ştefan - Deac, Hoban, Cvek - Costache, Dugandzic, Petrila.

Arbitru: Adrian Cojocaru.