Keşeru a marcat şi a pasat decisiv pentru Ludogorets în campionatul Bulgariei

Atacantul român Claudiu Keşeru a marcat şi a pasat decisiv pentru Ludogoreţ Razgrad în meciul câştigat cu 2-1 acasă împotriva lui Botev Povdiv, duminică, într-o restanţă din etapa a 13-a a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Keşeru a deschis scorul în minutul 39 din penalty şi a pasat decisiv pentru reuşita lui Dominik Iankov din minutul 50. Internaţionalul român, care a jucat până în minutul 60, are 8 goluri în 12 meciuri în actuala ediţie a campionatului Bulgariei.

Ce spune Ianis Hagi după un nou meci început ca rezervă la Rangers

Botev Plovdiv a punctat prin Salif Cisse în min. 89. Dragoş Grigore a rămas pe banca de rezerve la Ludogoreţ, la care Cosmin Moţi nu a fost în lot.

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:1 | XIII кръг - efbet Лига

Ludogoreţ este pe prima poziţie a clasamentului, cu 39 de puncte după 16 meciuri, la 6 puncte de a doua clasată, Lokomotiv Plovdiv.