Liga 1: Egal între Botoșani și Voluntari, în ultimul lor meci din 2020

FC Botoșani și FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1 în ultima lor partidă pe anul în curs în Liga 1, în etapa cu numărul 15 din sezonul competițional 2020/2021.

Golurile au fost marcate de Keyta, minutul 50, din penalti, plus Grădinaru, fost jucător la FCSB, în ultimul sfert de oră.

GOOOL! Botoșani - Voluntari 1-0. Keyta înscrie din penalty

Pentru Keyta a fost al 9-lea gol stagional, iar Botoșani rămâne pe 7, cu 18 puncte, la două puncte în spatele ultimului loc de play-off.

Liga 1: Poli Iași termină acest an cu un succes în fața Sibiului

Voluntari continuă forma slabă și este pe locul 12 cu doar 15 puncte la activ.

FC Botoşani: Hankic - Patache, Chindriş, Şeroni, Holzmann - Haruţ, E. Florescu, E. Papa - Tîrcoveanu, Al Mawas, Keyta.

FC Voluntari: Rîmniceanu - C. Costin, Balaur, C. Achim, Al. Vlad - Miranda, Bortoneanu, De Lucas - Ad. Popa, Betancor, Mailat.

Arbitru: I.Kovacs.

Un fost internațional român dă de pământ cu Ianis Hagi: "Trăim cu iluzia că Ianis va fi salvarea fotbalului românesc? Nu va fi!"

Larisa Iordache, dublă campioană europeană la Mersin. Aur și în finala de la sol, după o jurizare cu mari probleme

AUR l-a adus pe Tobă în Parlament și acum nu știe cum să scape de el: Cine i-ar putea invalida mandatul și în ce condiții