Ianis Hagi a fost analizat de presa scoțiană după evoluția modestă cu Celtic

Ianis Hagi a avut mai degrabă o evoluție ștearsă în partida disputată de Rangers în derbiul cu Celtic, scor 1-1 în runda curentă din Scottish Premiership.

Mijlocașul român de 22 de ani a fost titular în partida din deplasarea de la Celtic, în derbiul Old Firm, dar a fost înlocuit după 65 de minute, cu o evoluție deloc notabilă.

Prestația lui a fost considerată sub nivelul arătat la începutul anului, iar britanicii de la cotidianul The Scotsman au notat în analiza românului: ”Hagi are nevoie de constanță în primul 11 pentru a reuși să practice din nou jocul de la începutul acestui an”, au scris englezii, punctând faptul că Hagi nu a fost folosit joi niciun minut în partida cu Slavia Praga din Europa League.

Ianis Hagi, șters în derbiul Old Firm între Rangers și Celtic. Remiză între cele două mari echipe ale Scoției

Ianis a avut 19 pase reușite în acest joc, una singură trimisă greșit, iar la final a primit nota 6.80.

Fostul jucător de la Viitorul a fost implicat în 23 de goluri marcate de Rangers în acest sezon competițional, fiind cotat la o sumă foarte mare în prezent, de 25 de milioane de euro.

Rangers e deja campioană matematic în Scoția, având acum 20 de puncte peste rivala Celtic, pe care a învins-o de două ori în acest sezon.

Juventus s-a făcut de râs pe teren propriu cu Benevento, iar Inter are acum cale liberă către titlu

Selecționerul Adrian Vasile și-a găsit cu greu cuvintele după ratarea calificării la Jocurile Olimpice

Informare meteo de ploi, lapoviță, ninsoare și vreme deosebit de rece. Cum va fi vremea în București