Ianis Hagi, șters în derbiul Old Firm între Rangers și Celtic. Remiză între cele două mari echipe ale Scoției

Ianis Hagi a fost titular în marele derbi Old Firm al Scoției între Celtic și Glasgow Rangers, dar nu a fost utilizat întreaga partidă de către antrenorul său Steven Gerrard.

Deja campioană matematic, Rangers a venit totuși montată să învingă în această postură în deplasarea de la Celtic, în runda cu numărul 32 din Scottish Premiership.

Celtic a deschis scorul prin căpitanul Norvegiei Elyounoussi în minutul 23, după pasa lui Edouard, iar egalarea a venit rapid prin Morelos un sfert de oră mai târziu.

Ianis Hagi a jucat doar 65 de minute și nu a avut foarte multe realizări în joc, fiind înlocuit cu Arfield.

Rangers 1-0 Celtic | Red Card Drama as Rangers Move 19 Points Clear! | Scottish Premiership

În celelalte două meciuri din sezon, Rangers s-a impus pe Celtic Park cu 2-0 în runda 11, iar pe Ibrox, tot Rangers s-a impus cu 1-0 în etapa cu numărul 22.

Partida s-a terminat cumva echitabil egal, 1-1, iar Rangers este pe locul 1 cu 89 de puncte, în timp ce Celtic e pe locul următor cu 20 de puncte mai puțin.

Celtic: Bain - Kenny, Welsh, Ajer, Laxalt - Turnbull, Brown, McGregor - Christie - Elyounoussi, Edouard.

Rangers: McGregor - Balogun, Goldson, Helander, Barisic - Kamara, Davis, Aribo - Hagi, Morelos, Kent.

Un fost conducător al lui CFR Cluj surprinde și o numește pe FCSB marea favorită la titlu