Eric Bicfalvi, erou din nou în Rusia, cu alte două goluri marcate (Video)

Fotbalistul român Eric Bicfalvi a fost din nou erou pentru formația sa rusă FK Ural.

După cele trei goluri marcate meciul trecut în Cupa Rusiei, duminică el a reușit dubla într-o singură repriză pentru Ural, în victoria scor 2-1 cu cei de la Ufa.

Veles - FC Ural 1-3 - Hatrick Eric Bicfalvi

Fostul mijlocaș al Stelei, ajuns acum la 32 de ani, a reușit mai mult de jumătate din golurile lui Ural în prima ligă rusă. El are 5 goluri din cele 9 marcate de trupa din Ekaterinburg, în 13 etape. În clasament, Ural e pe locul 11, cu 14 puncte la activ.

Mirel Rădoi și-a ales grupa dorită pentru preliminariile CM 2022. Surprinde echipa aleasă din prima urnă

Bicfalvi a deschis scorul în minutul 27 printr-un șut tare și bine plasat din 10 metri, iar apoi a transformat cu sete un penalti în minutul 38. Golurile le puteți urmări în format VIDEO pe acest link.

În meciul trecut, cu Veles din Cupă, a marcat toate golurile lui Ural, scor 3-1.

În precedentele două stagiuni, el a marcat de fiecare dată câte 8 goluri.

36 de goluri și 11 pase de gol a reușit Eric Bicfalvi în 109 meciuri la Ural.

Novak Djokovici s-a apropiat de Ilie Năstase într-un clasament negativ din ATP, după eșecul usturător de la Viena

Ovidiu Hațegan, din nou la centru într-un meci de gală în Champions League

Dumitru Borțun, despre pelerinaje: Nu se interzice niciun drept, ci doar o obișnuință. Ce face Patriarhul Daniel e o stratagemă, să pară că e de partea enoriașilor Interviu