Egal spectaculos în primul meci de sâmbătă din Liga 1

Hermannstadt și Academica Clinceni au terminat la egalitate, scor 2-2, în primul meci disputat sâmbătă în etapa a doua a Ligii 1.

Două dintre goluri s-au marcat în prelungiri.

Bălan a deschis scorul pentru gazde, în minutul 27, la o fază la care oaspeții au solicitat un henț.

Oaspeții au egalat prin Patriche, în minutul 67, cu un șut din interiorul careului, după ce mingea a lovit bara într-o primă fază.

În primul minut al prelungirilor, Moreira a marcat cu capul, iar sibienii se pregăteau să sărbătorească primul succes în acest sezon.

N-a fost să fie pentru că Șerban, cu capul, la ultima faza a meciului, a restabilit egalitate.

Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Scarlatache, Stoica, Opruț - Belu-Iordache, Dâlbea, Romario - Petrescu, Bălan, Joalisson.
Antrenor: Ruben Albes.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu - Achim, Cebotaru, Ventura, Dumitru - Boiciuc, Markovic.
Antrenor: Ilie Poenaru.

Arbitru: Marius Avram.