CSM București, victorie mare pe teren propriu în Liga Campionilor

Fetele de la CSM București au smuls o victorie extrem de utilă în grupele Champions League la handbal feminin, în fața danezelor de la Esbjerg, pe teren propriu.

Gruparea din capitala României a învins sâmbătă în Sala Polivalentă din București pe Team Esbjerg, scor 28-26 (15-10), în runda cu numărul 13 din grupa A a Ligii Campionilor la handbal fete.

Antrenorul Biancăi Andreescu o laudă pe Mihaela Buzărnescu înainte de meciul direct din primul tur de la Australian Open

CSM a depășit in extremis formația daneză, deși la pauză avea 5 goluri avans și era de departe mare favorită la câștig.

Esbjerg a strâns mult jocul și scorul pe final, CSM fiind aproape să i se smulgă victoria dintre degete.

Neagu, evident, a fost cea mai bună marcatoare a noastră cu 7 goluri marcate, în timp ce de la nordice Jacobsen s-a remarcat cu șase reușite.

După această victorie, CSM are 13 puncte, plus două restanțe din cauza pandemiei de coronavirus, cu Rostov pe Don şi SG BBM Bietigheim. În ultima etapă, CSM va merge în Franța la Metz, pe 13 februarie.

Duminică va evolua și SCM Râmnicu Vâlcea în grupa B, tot cu o echipă daneză, Odense.

Marius Șumudică, un car de nervi după eșecul din prelungiri cu Alanyaspor: "Mi-e rușine! Să vedem ce va face Federația acum"

Liga 1: FC Argeș dă lovitura și la Astra Giurgiu