Liga 1: FC Argeș dă lovitura și la Astra Giurgiu

FC Argeș s-a impus în deplasarea de la Astra Giurgiu, scor 2-0 în prima partidă a zilei de sâmbătă din Liga 1, în etapa cu numărul 22 a sezonului competițional 2020/2021.

Golurile piteștenilor au fost marcate de Ionut Șerban și de Marici.

Reușitele au venit în ultima jumătate de oră, Șerban punctând în minutul 60 după un șut frumos la firul ierbii, pe jos, de la distanță. Luka Marici a închis tabela în ultimele 10 minute, aducând pentru Argeș al treilea succes în ultimele 6 partide.

GOOOL! Astra - FC Argeș 0-1. Ionuț Șerban deschide scorul

Argeșul urcă pe locul 12 după această victorie, cu 23 de puncte, chiar în fața Astrei, care are o lungime mai puțin.

La final de partidă, Constantin Budescu a fost eliminat de pe teren, după ce l-a înjurat pe arbitrul Antonie, arbitru care dăduse un fault după ce fostul mijlocaș stelist îi pusese o piedică intenționat lui Tofan.

De la venirea noului antrenor Mihai Ianovschi, FC Argeș Pitești este neînvinsă în Liga 1.

Astra: M. Popa - Canadija, Graovac, Jovanovici, D. Bruno - Kane, Crepulja, Wuthrich - Merloi, Budescu, V. Gheorghe.

FC Argeş: Greab - Tofan, Marici, Turda, Muşat - Meza Colli, I. Şerban - Barbu, Palici, C. Dumitru - Malele.

Arbitru: A.Antonie.

Denis Haruț a fost prezentat oficial la FCSB. Primele sale reacții și ce număr a ales să poarte pe tricou

CFR Cluj transferă un islandez

Precizări de la Ministerul Educației: Parinții nu sunt obligați să aducă formularul de consimțământ, dar daca vor să o facă benevol, sunt bineveniți