Conducerea lui CFR Cluj a anunțat când vor reveni Omrani și Camora

Billel Omrani și Mario Camora au fost marii absenți de la CFR Cluj în confruntarea cu Lincoln din Liga Campionilor.

Conducerea clubului spune că cei doi au fost accidentați și că nu este adevărat că s-au certat cu Marius Șumudică.

De altfel, directorul sportiv Marius Bilașco afirmă că Omrani și Camora vor fi pe teren la următorul meci.

"Omrani şi Camora au mici probleme medicale şi au fost lăsaţi acasă pentru a fi apţi pentru următorul joc. Recuperarea nu ar fi decurs în condiţii bune, dacă făceau deplasarea. Nu e vorba despre niciun conflict", a spus Bilașco la Telekom Sport.

De asemenea, Bilașco a vorbit și despre victoria chinuită din Gibraltar.

"Să întoarcem rezultatul a fost gândul la pauză. Pe echipă, pe băieţi ne-am bazat. Am suferit puţin în prima repriză, dar după a contat şi ce s-a întâmplat la cabine, apoi ne-am adaptat mai bine la condiţiile de joc. Aş vrea să cred că putem scoate maximum în acest moment. E o deplasare complicată. Sunt mulţi factori. Am stat în Spania, am venit în Gibraltar, facem naveta, condiţiile de joc… Toţi aceşti factori au contribuit la prima repriză. A doua putem zice că a fost una bună. În timpul jocului aştepţi să greşească adversarul ca să marchezi. Am fost mai prezenţi şi aceste lucruri au dus la întoarcerea rezultatului", a afirmat el.

CFR Cluj a câștigat cu emoții partida cu Lincoln din prima manșă a turului 2 preliminar din Liga Campionilor, scor 2-1.

Gruparea din Gibraltar a condus cu 1-0 la pauză, după o primă repriză de coșmar pentru campioana României.

Returul de săptămâna viitoare se anunță facil pentru CFR, care trebuie să-și revină însă după prima repriză foarte slabă.