CFR Cluj a rămas fără încă un atacant

CFR Cluj primește o veste proastă după victoria cu Petrolul, 5-2 pe terenul echipei din Ploiești.

Dan Petrescu nu se va mai putea baza, la CFR Cluj, pe serviciile lui Daniel Birligea (22 de ani), una dintre variantele pentru pentru regula U21 impusă de FRF. Potrivit gsp.ro, Birligea s-a accidentat la meciul cu Petrolul și nu va mai fi la dispoziția „Bursucului”.

Daniel Birligea va lipsi o lună de pe gazon din cauza accidentării suferite contra Petrolului, scrie sursa citată, care anunță faptul că atacanatul a suferit o ruptură musculară.

Birligea a marcat golul de 2-0 în meciul Petrolul - CFR, terminat 2-5 pentru campioana României. Jucătorul s-a accidentat la opt minute după ce a dat gol.

Daniel Birligea a jucat 24 meciuri (1.040 minute) pentru CFR Cluj în toate competițiile sezonului, timp în care a marcat de cinci ori.