Ce notă a primit Ianis Hagi după prestația sa din partida câștigată de Rangers la Aberdeen

Ianis Hagi a primit o notă foarte mică, deși a început din nou un meci ca titular la Rangers, în victoria obținută duminică de echipa în alb-albastru, în deplasarea de la Aberdeen.

A fost 2-1 pentru Rangers, iar Hagi a evoluat până în minutul 82, dar fără să aibă mari realizări, fiind mai degrabă șters pe teren în joc.

Încă o victorie pentru Ianis Hagi la Rangers. Ce realizări a avut în cele 82 de minute în care a evoluat

Ca dovadă, presa scoțiană l-a notat cu cea mai mică notă din lotul lui Rangers, nota 4, prin publicația Herald, fiind înlocuit în minutul 82 cu Zungu, după doar un șut trimis spre poartă: ”A fost titular în absența lui Kemar Roofe. A fost aproape să marcheze cu un șut de la distanță, la începutul partidei.

Dar apoi a ieșit din joc. Trebuie să contribuie mai mult. Mult, mult mai mult”, a notat Herald, care i-a acordat lui Morelos, autorul celor două goluri, cea mai mare notă, 8.

El rămâne cu cele 4 goluri și nouă assisturi din acest sezon, pentru trupa din Glasgow.