Superliga: Farul pierde cu U Cluj

Farul lui Gică Hagi a pierdut în deplasare la U Cluj, scor 0-2, în penultima etapă a sezonului regulat.

U Cluj a ratat un penalti în minutul 25 prin Thiam, care nu a reușit să marcheze nici după ce mingea respinsă de portarul oaspeților i-a revenit.

Ovidiu Bic a deschis în cele din urmă scorul în minutul 39, după o fază încâlcită, în timp ce Remacle a profitat de o gafă a apărării adverse pentru a puncta în minutul 58.

După acest rezultat, Farul este pe primul loc, cu 61 de puncte, dar poate fi depășită de CFR Cluj.

U Cluj urcă pe locul 8, cu 34 de puncte, dar nu mai are șanse la calificarea în play-off.