Superliga: CFR Cluj pierde cu Rapid și are șanse infime la titlu

CFR Cluj a fost învinsă de Rapid, scor 1-3, într-un meci din etapa a 6-a a play-off-ului Superligii.

Formația lui Adrian Mutu a început în forță și Dugandzic a deschis scorul după doar 9 minute din lovitură de la 11 metri. Trei minute mai târziu, Kait a făcut 2-0 cu un șut din afara careului.

CFR Cluj s-a aruncat în atac, iar Braun a punctat în minutul 15, pentru ca apoi Muhar să lovească bara.

Până la finalul reprizei tot Rapid a marcat, prin Dugandzic, după o centrare din stânga a lui Morais.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 3, cu 38 de puncte, cinci sub Farul și două sub FCSB, cu patru etape rămase de disptuat. Rapid este pe 5, cu 34 de puncte.

Etapa următoare, CFR Cluj primește vizita Universității Craiova, iar Rapid merge la Farul.