Șumudică o încurcă pe Galata, dar este și eliminat după o nouă ieșire vulcanică (Video)

Marius Șumudică și echipa sa Yeni Malatyaspor au încurcat Galata românilor Olimpiu Moruțan și Alex Cicâldău, scor 0-0 în runda curentă din Superlig.

Un joc fără prea multe ocazii de gol, cu cei doi români de mai sus absenți din primul 11 de start, dar cu același antrenor vulcanic Șumudică, cel care până la urmă avea să fie și eliminat de arbitru.

Alex Cicâldău a intrat pe teren la pauză, în timp ce Moruțan a fost lăsat pe bancă de Fatih Terim până la final.

Încă un meci așadar fără victorie pentru Șumudică și ai săi, care rămân pe loc retrogradabil, 17, cu 13 puncte la activ, chiar dacă Malatya a jucat bine în prima parte, cu ceva șanse la poarta lui Muslera.

Galata a marcat un gol pe final, dar reușita a fost anulată corect pentru un fault în atac.

În minutul 96, Șumudică a fost și eliminat de arbitrul Karoglan pentru că a depășit prea mult spațiul său tehnic și a protestat vehement.