Încă un eșec pentru Marius Șumudică pe banca lui Malatyaspor

Antrenorul român Marius Șumudică a mai bifat o înfrângere pe banca tehnică a turcilor de la Yeni Malatyaspor.

Este a treia înfrângere consecutivă în campionat pentru băieții lui Șumi, după 0-2 cu Kasimpașa și 1-3 cu Basakșehir.

A fost 1-0 sâmbătă la prânz pentru Giresunspor, iar singurul gol a venit după o lovitură de la 11 metri transformată de Diabate în minutul 70. Malatya putea egala totuși pe final, în minutul 79, dar golul lui Mustafa Eskihellac a fost anulat pe motiv de offside, după intervenția VAR.

Șumudică și ai săi sunt acum pe loc de retrogradare din Superlig, fiind depășiți chiar de rivala de azi, Giresun.

Echipe de start:

Giresunspor: Kocuk – Yavru, Diara, Fontanilla, Behich – Pelupessy, Flavio – Sulyemanov, Diabate, Serginho – Doukura.
Antrenor: Hakan Keles.

EXCLUSIV Marius Șumudică: „Turcii sunt bolnavi! La restaurante nu plătesc, nu mă lasă nimeni”

Malatyaspor: Ozbir – Kaya, Ciftpinar, Wallacer – Esihellac, Chouiar, Mallan, Aabid, Hafez – Buyuk, Kanatsizkus.
Antrenor: Marius Șumudică.

După 13 etape scurse din superliga turcă, Malatyaspor are 12 puncte.