Sezonul catastrofal pentru Liverpool continuă în Premier League

Liverpool își continuă forma dezastruoasă din acest debut de sezon în Premier League, iar sâmbătă a mai bifat un eșec, al doilea consecutiv.

A fost o înfrângere pe teren propriu cu Leeds, scor 1-2, al doilea eșec consecutiv în campionat, după 0-1 cu Nottingham Forest în runda cu numărul 13.

Rodrigo a deschis scorul în minutul 4 după o gafă de cascadorii râsului în apărarea lui LFC, o neînțelegere flagrantă între Alisson și Joe Gomez, care a dus la un gol de neînțeles altădată pentru o apărare de top a Europei..

Salah a egalat în minutul 14, dar golul decisiv a venit în minutul 89 prin Summerville, gol clasic la colțul lung. Liverpool cade pe 9 în acest moment și este la 8 puncte abia de locul 4 ocupat de Newcastle, poate surpriza sezonului.

Singura alinare a cormoranilor este măcar calificarea în optimile Champions League, terminând pe 2 o grupă cu Napoli, Ajax și Rangers.