Revenire de senzație pentru Leo Messi la Inter Miami, cu un gol splendid (Video)

Lionel Messi a revenit pe teren la gruparea sa americană Inter Miami, patronată de englezul David Beckham, după ce timp de patru etape a stat pe tușă fiind accidentat.

Starul argentinian a marcat un gol superb în remiza echipei sale, cu Colorado Rapids. El a început ca rezervă acest meci, fiind menajat după accidentarea destul de serioasă suferită în optimile Concacaf Cup, în duelul cu americanii de la Nashville.

Inter era condusă cu 1-0, după golul din penalti punctat de Navarro, în minutul 45. Messi, intrat la pauză pe gazon, a punctat un gol fabulos în minutul 58, cu un şut de la marginea careului, din pasa lui Negri.

S-a terminat 2-2 până la urmă, după ce Afonso a făcut 2-1 pentru Miami, dar Colorado a egalat pe final, minutul 88, prin Bassett. Luis Suarez nu a putut evolua pentru Inter, fiind accidentat, iar Jordi Alba şi Sergio Busquets au intrat pe parcursul meciului, în minutele 56, respectiv 70.

Inter este pe locul 3 în conferința de Est, cu 12 de puncte, la două lungimi în spatele liderului New York Red Bulls.