Messi și Suarez, show total pentru Inter Miami (Video)

Lionel Messi și Luis Suarez au produs spectacol pentru echipa lor americană Inter Miami, în partida de campionat contra celor de la Orlando.

A fost 5-0 pentru gruparea în roz patronată de David Beckham, cu Messi și Suarez marcând fiecare câte două goluri sâmbătă noapte. Miami e lider în Conferinţa de Est din MLS, cu 7 puncte după 3 meciuri disputate.

Suarez a fost de departe cel mai bun jucător de pe teren, cu două goluri și două pase de gol, contribuind serios şi la reuşita lui Messi de 4-0. Luis Suarez a înscris în minutele 4 şi 11, apoi a pasat decisiv la golul lui Taylor de 3-0, pentru că apoi Messi să devină star pe final de joc, cu reușitele din minutele 57 și 62.

Inter Miami CF vs. Orlando City | Messi, Suárez Brace | Full Match Highlights

Starul de 36 de ani, Leo Messi și-a bifat un nou record în cariera sa impresionantă, o dată cu aceste reușite. El a ajuns la 20 de sezoane consecutive cu gol marcat, în perioada 2005-2024. Messi a ajuns deja la 3 goluri în 3 partide în acest sezon de MLS.