Răzvan Marin, gol marcat pentru Cagliari într-un duel al românilor din Cupa Italiei

Internaționalul român Răzvan Marin a marcat un nou gol pentru trupa sa Cagliari care a repurtat un succes în Cupa Italiei.

A fost un duel între români căci Marin și Cagliari i-au întâlnit pe Pisa, echipă unde este legitimat și Marius Marin, căpitanul naționalei României de tineret.

Partida a avut loc în cadrul 32-imilor Cupei Italiei, iar Răzvan Marin a marcat un gol frumos în minutul 28. Cagliari a învins cu scorul de 3-1, Răzvan fiind integralist, în timp ce celălalt Marin a fost utilizat doar în repriza secundă, în toate cele 45 de minute.

Cagliari va juca runda următoare în Cupa Italiei cu Cittadella, care a trecut de Monza cu scorul de 2-1.

Caracciolo ’37 – autogol şi Deiola ‘45+3 au mai marcat pentru gazdele în roșu și albastru. Răzvan Marin a pimit un cartonaş galben în minutul 84.

Cagliari 3-1 Pisa | Marin Guides Cagliari Through to The Second Round | Coppa Italia 2021/22

Ce anunț face Roger Federer în ceea ce privește participarea sa la US Open: "Pentru moment totul este încă puţin incert"

Amical de gală pierdut de echipa lui Mircea Lucescu contra marelui Inter (Video)