Răzvan Marin, criticat dur de presa italiană

Internaționalul român Răzvan Marin, legitimat la Empoli în Serie A, a fost aspru criticat de presa peninsulară, după un eșec al formației sale.

Torino a învins-o pe Empoli cu 1-0, în runda curentă de Serie A, după un unic gol marcat de Zapata în minutul 25. Marin a fost titular pentru oaspeți, însă a fost înlocuit de antrenorul Andreazzoli în minutul 61, cu Mattia Destro.

Răzvan Marin a fost notat de presa italiană cu 5,50: ”Încearcă să ajute echipa, dar se vede că în această seară nu i-au reușit prea multe”, au subliniat cei de la publicația calciomercato.com.

Fostul jucător de la Ajax este la Empoli din vara lui 2022, după ce a fost trimis sub formă de împrumut pentru doi ani de la Cagliari. El are bifate 48 de partide, cu două goluri la activ, dar și patru assist-uri.

Empoli se află pe 18 după acest eșec în Italia, având doar 12 puncte acumulate.