Rădoi, despre finalul nebun al meciului dintre România și Macedonia de Nord

Mirel Rădoi a oferit prima reacție după victoria obținută de România în meciul cu Macedonia de Nord, din cadrul preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2022.

Selecționerul României a rămas impresionat de atacantul oaspeților, Goran Pandev, și compară căderea din final a „tricolorilor” cu ceea ce-a pățit Steaua în urmă cu ceva ani la Middlesbrough.

"Ni s-a părut că totul e prea ușor, că totul merge bine, apoi ne-a trecut glonțul pe la cap. Într-un minut puteam irosi totul. A întâlnit un adversar bun, iar Pandev e incredibil", a spus Rădoi într-o intervenție la ProX.

"Am avut o cădere totală în două minute. Am trecut și eu prin momentul Middlesbrough și știu cum este. Mă bucur că ne-am revenit", a adăugat selecționerul.

Pentru România urmează Germania, iar Rădoi speră într-un rezultat pozitiv.

"Cred că punem să sperăm cu Germania, dar în seara asta ne bucurăm de victorie", a conchis Rădoi.

Vezi: România, în Grupa J a preliminariilor pentru Cupa Mondială din 2022: Rezultate, clasament și program

Naționala României a debutat cu dreptul în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2022.

„Tricolorii” au învins cu mari emoții Macedonia de Nord, scor 3-2, într-un meci disputat joi seara pe Arena Națională, în Grupa J.

Reprezentativa noastră avea 2-0 în minutul 81, după golurile lui Tănase și Mihăilă, însă a trăit periculos finalul meciului, după ce a încasat două goluri în doar două minute, obținând apoi victoria gratie reușitei lui Ianis Hagi din minutul 86.

Următorul meci al "tricolorilor" va fi cu Germania, duminică, pe Arena Națională.