O nouă înfrângere pentru Dan Petrescu în Turcia

Antrenorul român Dan Petrescu are mari probleme în Turcia, acolo unde o antrenează pe Kayserispor, echipă unde evoluează și trei fotbaliști români, Silviu Lung, Cristi Săpunaru și Denis Alibec.

Kayserispor a fost învinsă cu scorul de 2-0 de către cei de la Sivasspor, în etapa cu numărul 26 din liga otomană de fotbal. Săpunaru a fost pe banca de rezerve în acest meci, iar Lung și Alibec au lipsit din cauza unor accidentări.

Cele două goluri au fost semnate de Yatabare în minutul 18 și Gradel în minutul 92.

Petrescu l-a introdus după pauză și pe Luckassen, atacantul tocmai adus de la Viitorul, dar această mutare s-a dovedit a fi neinspirată.

Milan își ia adio cumva de la titlu după o înfrângere drastică în fața rivalei Inter

După acest insucces, trupa lui Super Dan rămâne pe 16 în SuperLig, cu 25 de puncte, în timp ce Sivasspor a urcat pe 10 și a ajuns la 31 de puncte.

Dan Petrescu Kayseri'de! | Kayserispor

În următoarea etapă va avea loc un mare duel între antrenorii români din Turcia, Șumudică versus Petrescu, Rizespor - Kayseri, meci care e programat pe 3 martie.

Presa italiană, la picioarele lui Valentin Mihăilă, după o evoluție excelentă în Serie A: A fost copilul revoluției de la Parma

Deschidere de scor superbă a lui Ianis Hagi în partida disputată de Rangers în Scottish Premiership (Video)

Costel Alexe spune că dosarul DNA de corupție nu e motiv să nu mai ocupe funcții publice: Am fost ales prin vot uninominal