Notele primite de Vlad Chiricheș după evoluția din meciul cu Juventus

Căpitanul naționalei României, Vlad Chiricheș, a fost titular în meciul pierdut de Sassuolo, scor 1-2, cu Juventus Torino.

Chiricheș a avut o intervenție foarte bună în prima repriză în fața lui Cristiano Ronaldo, dar a gafat la golul de 2-1 marcat de Aaron Ramsey în minutul 82.

De altfel, antrenorul Roberto de Zerbi l-a scos pe Chriches 5 minute mai târziu și a fost surprins când îi reproșa gafa comisă.

Jurnaliștii de la ediția din Italia a Goal.com i-au oferit lui Chiricheș nota 6 pentru evoluția avută.

În schimb, cei de la Tutto Mercato Web i-au dat doar 5.5.

Au surprins însă cei de la Il Messaggero, care i-au oferit 7, cea mai mare dintre jucătorii lui Sassuolo.

Chiricheș a jucat tot mai slab în ultima perioadă și a comis numeroase gafe în Serie A.