Nota primită de Ianis Hagi după evoluția de sâmbătă

Ianis Hagi a fost introdus în minutul 62 al meciului dintre Rangers și Motherwell, când echipa sa era condusă.

Rangers a întors scorul, iar internaționalul român a contribuit la revenirea liderului din Scoția.

6 este nota pe care Ianis a primit-o din partea publicației rangernews.uk, care notează:

"A fost introdus pentru a face lucrurile să meargă și a fost precum o pacoste pentru apărarea adversă la golul lui Itten"

Vezi: Rangers a câștigat cu emoții: Iată cum a evoluat Ianis Hagi

Ianis Hagi a început pe banca de rezerve meciul dintre Rangers și Motherwell, câștigat cu dificultate de gazde, care rămân neînvinse în acest sezon al primei ligi scoțiene de fotbal.

Rangers s-a impus cu 3-1, dar a fost condusă până spre final.

La scorul de 0-1, în minutul 62, Steven Gerrard l-a aruncat în luptă pe internaționalul român.

Ianis a fost activ și a contribuit la revenirea echipei sale, oferind un assist oarecum involuntar la golul doi al trupei de pe Ibrox.

Roofe (min.74 si 90+5) și Itten (min.82) au marcat pentru gazde, în timp ce reușita oaspeților i-a aparținut lui Lang (min.6).

Rangers a ajuns la 50 de puncte în 18 runde și conduce detașat în clasamentul primei ligi de fotbal din Scoția.