Nicușor Stanciu e într-o poftă de joc extraordinară. A marcat alte două goluri splendide pentru Slavia Praga (Video)

Nicușor Stanciu se află într-o formă deosebită de joc, iar asta nu poate face decât să ne bucure, având în vedere viitoarele meciuri ale României la debutul preliminariilor pentru CM 2022.

Duminică seara, Nicușor Stanciu a mai marcat două goluri pentru Slavia Praga, în prima repriză a partidei jucată în deplasarea de la Mlada Boleslav.

Mijlocașul de 27 de ani a deschis scorul pentru Slavia în minutul 28 dintr-o lovitură liberă superbă de la circa 25 de metri de poartă, iar cu 5 minute înainte de pauză a dus și scorul la 2-0.

Fostul jucător de la Steaua sau Anderlecht a ajuns la 6 goluri marcate în ultimele 4 meciuri, precedentul fiind acel gol minunat în jocul cu Rangers din Europa League.

Slavia e lidera incontestabilă în Cehia cu 61 de puncte, cu 14 lungimi peste locul 2, ocupat de rivala Sparta.

Lotul României pentru Campionatele Europene de tineret. Care sunt surprizele lui Adrian Mutu

Meciul cu Mlada a fost câștigat cu scorul de 3-0, după ce a marcat și Yusuf din penalti în minutul 82.

România va evolua la finele lunii martie cu Germania, Macedonia și Armenia în startul preliminariilor pentru CM 2022.

Liga 1: Astra câștigă în deplasarea de la Chindia și intră în calculele pentru play-off

Presa din Italia îi elogiază pe Dennis Man și Valentin Mihăilă: Speranțele Parmei se leagă de evoluțiile celor doi români

Startul pentru etapa a treia a fost dat mai devreme și platforma s-a blocat. Iată tot ce trebuie să ştii despre lista de așteptare şi centrele de vaccin