Liga 1: Astra câștigă în deplasarea de la Chindia și intră în calculele pentru play-off

Astra Giurgiu a câștigat în deplasarea de la Chindia Târgoviște, scor 1-0, într-un meci ce se poate dovedi esențial în lupta la play-off-ul Ligii 1.

Singurul gol a fost marcat de fundașul muntenegrean Raspopovici, aflat la prima sa reușită în Liga 1, în minutul 74, după o lovitură de colț.

Partida s-a desfășurat la Buzău, noua gazdă a celor de la Chindia, dar a început cu 45 de minute întârziere, după ce carul de transmisie a suferit o stricăciune, după un scurtcircuit, iar aceste probleme au necesitat timp mai mult pentru rezolvare.

După această victorie, Astra urcă până pe locul 8, cu 35 de puncte, la egalitate cu Chindia, la doar două puncte în spatele ultimului loc de play-off, ocupat acum de Clinceni.

GOOOL! Chindia - Astra 0-1. Raspopovic deschide scorul în confruntarea de la Buzău

Astra are patru victorii în ultimele 5 partide jucate, cu Neagoe un magician la timonă, iar Chindia are deja trei înfrângeri în ultimele 4 jocuri.

Chindia: Aioani - Căpuşă, Piţian, Celea, Dinu - Raţă, Iacob - Neguţ, Diaz, Dumitraşcu - Florea.

Astra: Lazar - Raspopovici, Sousa, Graovac, David Bruno - Canadija, Boe-Kane, Pahonţu - Merloi, Krpici, Răduţ.

Arbitru: S. Colţescu.

România se face de râs în handbalul masculin și pierde cu o națiune din lumea a patra a acestui sport, Kosovo

Notele primite de Mihăilă și Man din partea italienilor după meciul perfect reușit în tricoul Parmei

George Simion a vrut să meargă în Republica Moldova în calitate de deputat român, deși are interdicție. Acum cere ajutorul MAE (Video)