Rezultatele înregistrate de FCSB, CFR Cluj, Sepsi și U Craiova în Conference League

FCSB, CFR Cluj, Sepsi Sf. Gheorghe și Universitatea Craiova au jucat joi seara în prima manșă a turului doi preliminar din Conference League.

CFR Cluj și Sepsi Sf. Gheorghe au făcut pași importanți către calificarea în runda următoare, în timp ce FCSB, învinsă în Georgia, și Universitatea Craiova, cu egal în Albania, vor avea meciuri de foc în retur.

Dar iată rezultatele înregistrate în această seară:

Saburtalo Tbilisi - FCSB 1-0 (L.Nonikashvili '40)

CRONICA: FCSB pierde cu Saburtalo în Conference League

CFR Cluj - Inter Escaldes 3-0 (Jefte '6 - penalti, Debeljuh '38, Feher '84 - autogol)

CRONICA: CFR Cluj a învins-o categoric pe Inter Escaldes în Conference League

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpija Ljubljana 3-1 (Ștefănescu '45+4 - penalti, Păun '84, Karamatic '90+3 - autogol / Seslar '4)

CRONICA: Sepsi a câștigat sub privirile lui Viktor Orban

Vllaznia - Universitatea Craiova 1-1 (Hoxhaj '51 / Ivan '45+1 - penalti)

CRONICA: Universitatea Craiova, egal în Albania

Manșele retur se vor juca săptămâna viitoare.

Ați putut urmări, în direct pe SpotMedia.ro, desfășurarea meciurilor pe care cele FCSB, CFR Cluj, Sepsi Sf. Gheorghe și Universitatea Craiova le-au disputat în prima manșă a turului doi preliminar din Conference League:

Egal pentru Universitatea Craiova în deplasarea din Albania.

Vllaznia - Universitatea Craiova 1-1: Albanezii restabilesc egalitatea prin Hoxhaj, cu o reluare din câțiva metri.

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpija Ljubljana 3-1: Covăsnenii se impun cu 3-1 după un autogol în prelungiri al lui Karamatic.

Vllaznia - Universitatea Craiova 0-1: Ivan transformă o lovitură de la 11 metri.

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpija Ljubljana 2-1: Păun marchează și Sepsi întoarce scorul.

Vllaznia - Universitatea Craiova 0-0: Baiaram marchează cu capul, dar golul este anulat pe motiv de offside.

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpija Ljubljana 1-1: Selar a faultat în postură de ultim apărător, iar arbitrul a arătat punctul cu var și cartonașul roșu. A executat Tudorie, însă a ratat.

CFR Cluj câștigă clar duelul cu campioana Andorrei.

CFR Cluj - Inter Escaldes 3-0: Feher trimite mingea în propria poartă și CFR Cluj obține o victorie fără emoții.

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpija Ljubljana 1-1: Ștefănescu restabilește egalitatea dintr-o lovitură de la 11 metri.

Universitatea Craiova începe meciul din Albania cu următorul "11": Lazăr - Căpățînă, Găman, Da Silva, Bancu - Crețu, Mateiu - Gustavo, Baiaram, Ivan - Koljic.

CFR Cluj - Inter Escaldes 2-0: Debeljuh duce scorul al 2-0, cu o reluare din câțiva metri, venită după o pasă bună a lui Jefte.

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpija Ljubljana 0-1: Slovenii deschid repede scorul prin Seslar, în minutul 4.

Final de meci în Georgia, unde FCSB pierde la limită, cu 1-0.

CFR Cluj - Inter Escaldes 1-0: Jefte deschide scorul pentru campioana României în minutul 6, dintr-o lovitură de la 11 metri dictată ca urmare a unui henț în careu făcut de Feher.

Saburtalo - FCSB: Cordea este faultat clar în careul advers, însă arbitrul lasă jocul să continue. Nu avem VAR...

Saburtalo - FCSB: Coman lovește bara cu un șut de la 10 metri!

Echipa de start a lui Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Ispas - Aganovic, Păun, Ștefănescu - Golofca - Rondon, Gheorghe.

CFR Cluj începe în această seară cu următorul prim "11": Bălgradean - Manea, Burcă, Kolinger, Camora - Deacu, Boateng, Cvek - Păun, Debeljuh, Jefte.

Saburtalo - FCSB 1-0: L.Nonikashvili deschide scorul în minutul 40, cu un șut de la 18 metri, la care Târnovanu putea face mai multe….

INFO: Sunt ceva probleme cu transmisia, astfel că startul meciului Saburtalo - FCSB nu s-a văzut la TV.

FCSB va începe meciul cu următorul "11" (4-2-3-1): Târnovanu - Haruț, Dawa, Tamm, Ov.Popescu - Șut, Edjouma - Cordea, Olaru, Oct.Popescu - Tănase.

Meciurile Saburtalo Tbilisi - FCSB și Vllaznia - Universitatea Craiova vor fi televizate de posturile Digi Sport 1 și Prima Sport 1, în timp ce jocul CFR Cluj - Inter Escaldes va putea fi urmărit pe posturile Digi Sport 2 și Prima Sport 2. Jocul celor de la Sepsi nu este televizat.

Manșele retur vor avea loc săptămâna viitoare.