CFR Cluj a învins-o categoric pe Inter Escaldes în Conference League

CFR Cluj a câștigat la scor prima manșă a întâlnirii cu Inter Escaldes din turul doi preliminar al Conference League.

Campioana României a învins campioana Andorrei cu 3-0, într-un meci jucat joi seara în Gruia.

Jefte a deschis scorul după numai 5 minute, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Debeljuh a mărit avantajul gazdelor cu șapte minute înainte de pauză, cu o reluare din câțiva metri, după o pasă bună a lui Jefte.

Românul Feher a dus scorul la 3-0 în minutul 84, cu un autogol haios.

Clujenii au controlat partida din primul până în ultimul minut și puteau câștiga chiar la o diferență mai mare.

Manșa secundă va avea loc marți, în Andorra.

CFR Cluj: Bălgradean - Manea, Burcă, Kolinger, Camora - Deacu, Boateng, Cvek - Păun, Debeljuh, Jefte.

Inter Escaldes: Adri - Gallego, Feher, De Nova, Chete - Cabrera, Roca, Martinez, Marce - Soldevila, Andreu.

Arbitru: Alex de Albuquerque Trolleys (Insulele Feroe).