CFR Cluj smulge un egal în Kosovo, la debutul în grupele Conference League

CFR Cluj se întoarce cu doar un punct din deplasarea de la FC Ballkani.

Campioana României a înregistrat un rezultat de egaliate, scor 1-1, la Pristina, în primul meci din Grupa B a Conference League.

Thaci a deschis scorul pentru gazde în minutul 65, cu un șut frumos din unghi la colțul lung.

Egalarea clujenilor a venit în minutul 90, când Yuri s-a infiltrat excelent și a marcat cu capul după o lovitură liberă executată de portarul Scuffet.

Prima repriză a oferit puține momente importante, iar Deac a fost cel mai periculos jucător al clujenilor.

Gazdele au evoluat mai bine în repriza secundă, în timp ce trupa lui Dan Petrescu a fost aproape de gol prin Boateng.

Etapa următoare, programată pe 15 septembrie, CFR Cluj va primi vizita turcilor de la Sivasspor.

Ați putut urmări, în direct pe SpotMedia.ro, desfășurarea meciului dintre FC Balkani și CFR Cluj, din Grupa G a Europa Conference League:

FC Ballkani - CFR Cluj 1-1 (Thaci '65 / Yuri '90)

'90+7 - FINALUL MECIULUI

'90 - GOOOL CFR CLUJ !!! Yuri marchează cu capul la o centrare a lui Scuffet !!!

'78 - Bordeianu trimite departe de poarta adversă.

'73 - Dublă schimbare la CFR Cluj: ies Deac și Boateng, intră Petrila și Bordeianu.

'70 - Krasniqi trimite peste poartă de la marginea careului.

'65 - GOL BALLKANI! Thaci înscrie cu un șut frumos la colțul lung!

'62 - Ce ocazie! Boateng trimite de puțin peste poartă!

'62 - O nouă modificare la campioana României: Malele îi ia locul lui Roger.

'54 - Frasheri reține la un șut al lui Păun, venit după o aruncare de la margine a lui Boateng.

'51 - Boateng vede cartonașul galben pentru o intervenție din spate.

'46 - Schimbare la CFR Cluj: iese Mistrati, intră Păun.

A început repriza secundă.

45+1 - Finalul primei reprize.

'31 - Vine rândul lui Scuffet să aibă o intervenție reușită. Momente bune de joc ale gazdelor.

'28 - Burcă îl deposedează în ultimul moment pe Rrahmani.

'22 - Roger trimite puțin peste poarta lui FC Ballkani.

'17 - Frasheri reține la o centrare a lui Deac.

'15 - Yeboah șutează mult peste poarta gazdelor.

'9 - Deac șutează frumos de la distanță, însă goalkeeperul kosovarilor scoate de la vinclu.

ora 19:45 - A început meciului.

Meciul se joaca la Pristina și este televizat în România de Pro Arena.

Tot în Grupa G din Conference League se va mai juca astăzi meciul dintre Sivasspor și Slavia Praga, de la ora 22:00.

ECHIPELE:

FC Ballkani: Frasheri - Thaci, Dellova, Jashanica, Thaqi - Korenica, Zyba, Emerllahu - Gripshi, Rrahmani, Krasniqi.
Antrenor: Ilir Daja.

CFR Cluj: Scuffet - Braun, Matias, Burcă, Camora - Boateng, Mistrati, Cvek - Deac, Yeboah, Roger.
Antrenor: Dan Petrescu.

CFR Cluj o va întâlni acasă pe Sivasspor în etapa următoare, programată pe 15 septembrie.