FCSB, eliminată de Dinamo din Cupa României

FCSB a fost eliminată de Dinamo în optimile de finală din Cupa României, după ce a pierdut cu 1-0 meciul din Ștefan cel Mare.

FCSB a început acest meci cu echipa de rezerve, iar acest lucru și-a spus cuvântul pe evoluția din teren.

Dinamo a avut posesia în marea majoritate a primei reprize, dar cei care au fost aproape de gol au fost cei de la FCSB, însă Oaidă a tras mult peste poartă dintr-o poziție foarte bună.

La pauză, FCSB i-a aruncat în luptă pe Coman, Tănase și Olaru.

Totuși, golul le-a aparținut celor de la Dinamo, prin Adam Nemec, în minutul 55, cu o lovitură de cap.

FCSB a pus stăpânire pe joc după primirea golului, dar nu a mai putut să egaleze.

Gruparea lui Petrea a fost eliminată astfel în optimi, deși anul trecut a câștigat Cupa României.

DINAMO - FCSB 1-0

90+4 - Final de meci! FCSB e e eliminată

90 - 4 minute suplimentare.

89 - Schimbare Dinamo: Mihaiu intră în locul lui Nepomuceno.

85 - Ce ocazie!!! Olaru trage bine din afara careului, dar Eșanu s coate în corner!

81 - Florin Tănase vede cartonașul galben.

80 - Schimbare Dinamo: Achim intră în locul lui Răuță.

77 - Oaidă trage pe jos din 12 metri, portarul reține.

75 - Ce ocazie! Vukusic centrează din partea dreaptă, dar Coman reia slab cu capul.

71 - Coman trage în brațele portarului de la 30 de metri.

69 - Schimbare Dinamo: Gol intră în locul lui Anton.

65 - Schimbare FCSB: Vukusic intră în locul lui Nedelcu.

58 - Schimbare FCSB: Ovidiu Popescu intră în locul lui Niță.

55 - GOL DINAMO!!! Nemec înscrie cu o lovitură de cap la colțul scurt!

53 - Olaru trage din marginea careului în brațele portarului.

51 - Morsay rămâne singur cu portarul, dar Vlad apără excelent!

48 - Nemec trage din 15 metri, mingea e deviată puțin peste.

47 - Morsay vede cartonașul galben.

47 - Sorescu vede cartonașul galben.

46 - Se reia jocul!

Schimbare Dinamo: Morsay intră în locul lui Gueye.

Schimbări la FCSB: Tănase, Coman, Olaru și intră în locul lui Buziuc, Șut și Vînă.

45 - Pauză!

45 - Șut vede cartonașul galben.

44 - Niță cade în careu și cere penalti, dar jocul continuă.

38 - Nepomuceno vede cartonașul galben.

33 - Ce ratare!!! Niță pătrunde excelent în careu, pasează perfect, dar Oaidă trage mult peste dintr-o poziție ideală!

32 - Nepomuceno trage peste poartă din marginea careului.

27 - Niță centrează din nou din partea stângă, dar mingea e deviată în corner.

22 - Nemec trimite cu capul, dar Vlad prinde fără probleme.

17 - Oaidă trage de la 30 de metri, Eșanu reține mingea fără probleme.

13 - Un prim atac al lui FCSB, Niță centrează din stânga, dar niciun coleg nu ajunge la minge.

11 - FCSB nu a avut niciun atac în startul meciului.

5 - Lovitură liberă pentru Dinamo de la 25 de metri, dar Anton trage în zid.

3 - Dinamo a început în jumătatea FCSB.

Dinamo: Eșanu - Sorescu, Puljic, Ehmann, Filip - Nepomuceno, Răuță, Anton, Fabbrini - Gueye, Nemec

Rezerve: Kongshavn, Radu, Morsay, Grigore, Bejan, Bani, Gol, Achim, Mihaiu

FCSB: Vlad - Crețu, Haruț, Nedelcu, Panțîru - Șut, Perianu, Vînă - Oaidă, Buziuc, Niță

Rezerve: Udrea, Miron, Coman, Vukusic, Tănase, Șerban, Ov. Popescu, Olaru, Pantea

Meciul e televizat de Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport.