Liga Campionilor: Rezultatele înregistrate marți în optimi

SpotMedia.ro vă prezintă rezultatele înregistrate marți seara în prima manșă din optimile Ligii Campionilor.

Inter Milano – Atletico Madrid 1-0

În fața a 73.709 de spectatori, cele două echipe au oferit un meci lipsit de strălucire. Inter Milano a fost echipa care a dominat, iar deschiderea scorului a venit în minutul 79, când Marko Arnautovic a trimis mingea în poartă.

Horațiu Moldovan a rămas rezervă la Atletico, în timp ce meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă de Istvan Kovacs.

PSV - Borussia Dortmund 1-1

Borussia Dortmund a început mai bine meciul și a deschis scorul în minutul 24, când Donyell Malen a primit în careu și a marcat.

Olandezii au reușit să egaleze în minutul 56, din lovitură de la 11 metri, după un fault comis de Mats Hummels.

Manșa retur va avea loc pe 13 martie, de la ora 22:00.

Miercuri, de la ora 22:00, vor avea loc meciurile FC Porto - Arsenal și Napoli - FC Barcelona.