Liga 1: Sepsi OSK smulge un punct pe final pe teren propriu în fața celor din Botoșani

Sepsi OSK și FC Botoșani au terminat la egalitate în prima partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 1-1, în etapa cu numărul 7 din sezonul competițional 2021/2022.

Golul moldavilor a fost marcat de fundașul Andrei Chindriș, minutul 62, după o fază fixă, în timp ce gazdele au egalat in extremis, minutul 89, prin Dumitrescu.

GOOL! Sepsi – FC Botoșani 0-1! Chindriș a înscris în urma unui corner

Sepsi a ratat foarte multe ocazii în prima parte și astfel, cu acest egal, ajunge la 8 partide la rând fără victorie în toate competițiile.

Rămâne de văzut dacă conducerea ardelenilor va mai avea răbdare cu antrenorul Leo Grozavu și după această remiză.

Cu acest punct, Botoșaniul rămâne pe 3 în Liga 1, cu 14 puncte, două mai puține față de Rapid București.

Sepsi 33. Niczuly - 22. Tamaş, 82. Ninaj, 3. Mitrea, 77. Aganovic - 99. Radoslav, 6. Păun, 11. Ştefănescu - 90. Golofca, 23. Chunchucov, 77. Aganovic.

FC Botoșani: 1. Ed. Pap - 47. Braun,6. Chindriş, 25. Racoviţan, 5. Tchakonte - 77. Dragu, 18. Edjouma, 67. Papa - 17. Silva, 10. Ongenda, 9. Santos.

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe).

Arbitru: Kovacs Istvan (Carei).