Debut cu dreptul pentru Cristi Chivu la Inter Primavera

Antrenorul român Cristi Chivu a început cu dreptul noul sezon de Serie A Primavera, campionatul italian de fotbal la tineret.

Chivu a bifat o victorie pe banca lui Inter Primavera în fața celor de la Atalanta, scor 3-2, în prima rundă din acest sezon 2021/2022.

Inter a condus cu 2-0 după golurile semnate de Abiuso și Fabbian, dar Atalanta a egalat după pauză prin Omar, o dublă.

Golul decisiv a venit la Inter prin Carboni, care a punctat în minutul 86 golul victoriei celor în negru și albastru.

FULL MATCH | INTER vs ATALANTA U19 | PRIMAVERA 1 2021/22 ⚫🔵🇮🇹

Iată echipa de start trimisă de Chivu în teren: Botis - Hoti, Moretti, Zanotti, Fabbian - Muller, Abiuso, Nunziatini - Carboni, Jurgens, Owusu.

Chivu a ajuns antrenor principal la echipa Under 19 a lui Inter după ce a avut o campanie frumoasă anul trecut la sub 18, cu Inter până în semifinalele campionatului, pierzând cu Genoa, viitoarea regină.