Liga 1 | Rapid a egalat-o în prelungiri pe Dinamo

Dinamo și Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci jucat sâmbătă seara în cadrul etapei a 13-a a Ligii 1.

„Câinii” au deschis scorul prin Torje, în minutul 55, în timp ce giuleștenii au egalat prin Carnat, în minutul 90+1.

Cele două mari rivale bucureștene au oferit un derby frumos în Șoseaua Ștefan cel Mare, un meci marcat însă de problema lui Alexandru Răuță, care a fost scos cu ambulanța de pe teren după ce a acuzat probleme respiratorii.

Torje a adus-o pe Dinamo în avantaj cu un șut superb în vinclu de la marginea careului.

Egalarea oaspeților a picat în primul minut al prelungirilor, când Carnat a prins și el un șut superb de la aproximativ 18 metri.

Mircea Rednic rămâne fără victorie pe banca lui Dinamo, care ocupă locul 15 în clasamentul Ligii 1, cu 8 puncte.

Rapid a ajuns la 22 de puncte și ocupă poziția a 6-a.

Dinamo: Iliev - Sorescu, Pinto, Grigore, Radu - Itu, Răuță, Espinosa - Torje, Ivanovski, Măgureanu.

Rapid: Moldovan - Săpunaru, Dandea, Grigore, Belu-Iordache - Crepulija, Albu - Stahl, Sefer, Hliștei - Bălan.

Arbitru: Horațiu Feșnic.