Liga 1 | Remiză la Mioveni după un final nebun de meci

CS Mioveni și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei a 13-a a Ligii 1.

Oaspeții au egalat în minutul 90+1, după ce cu un minut înainte au ratat o lovitură de la 11 metri. Apoi, în minutul 90+5, gazdele au luat la țintă bara transversală.

Garutti a deschis scorul cu capul pentru CS Mioveni, în minutul 60.

Egalarea moldovenilor a venit în primul minut al prelungirilor, atunci când Racovițean a punctat cu o lovitură de cap.

Cu acest punct, FC Botoșani urcă pe locul 4 în clasamentul Ligii 1, având 24 de puncte.

De partea cealaltă, CS Mioveni se află pe locul 12, cu 12 puncte.

CS Mioveni: Ducan - Garutti, Scarlatache, Balaur - Oancea, Panait, Dumitriu, Șerbănică - Sanoh, Rusu, Blănaru.

FC Botoșani: Pap - Braun, Racovițan, Dawa, Șeroni - Tîrcoveanu, Edjouma, Ongenda - Mateus, Sila, Kage.

Arbitru: Ovidiu Hațegan.