Liga 1 | FCSB revine pe final și câștigă meciul cu FC Botoșani

FCSB a întors rezultatul și s-a impus în meciul cu FC Botoșani, din etapa a 16-a a Ligii 1.

„Roș-albaștrii” s-au impus cu 3-1 după trei goluri marcate în ultimul sfert de oră al jocului.

La primul meci de la plecarea lui Edi Iordănescu, cu Toni Petrea pe banca, FCSB s-a văzut condusă din minutul 24, după reușita lui Braun.

Vali Gheorghe a restabilit egalitatea în minutul 77, la doar 8 minute de la introducerea sa pe teren. Fotbalistul adus de la Astra Giurgiu a punctat cu un șut superb de la marginea careului.

Golul doi al gazdelor a fost semnat de Ianis Stoica, din centrarea lui Budescu, în minutul 86, pentru ca scorul final să fie stabilit de Florin Tănase în minutul 90+3, cu un sut la colțul lung.

Cu acest succes, FCSB ajunge la 34 de puncte și revine la 8 puncte în spatele lui CFR Cluj în fruntea clasamentului Ligii 1.

FC Botoșani se află pe locul 5, cu 27 de puncte.

FCSB: Vlad - Crețu, Vinicius, Miron, Ov.Popescu - Olaru, Șut, Tănase - Cordea, Keșeru, Oct.Popescu.

FC Botoșani: Pap - Racovițan, Dawa, Șeroni, Țigănașu - Papa, Edjouma - Braun, Florescu, Barbosa - Ongenda.

Arbitru: Horia Mladinovici.