Liga 1 | Universitatea Craiova, învinsă la Pitești

Universitatea Craiova se întoarce fără puncte din deplasarea de la FC Argeș.

Oltenii au deschis scorul în minutul 6, dar au fost învinși cu 3-2, după un meci foarte spectaculos.

Roguljic a punctat pentru olteni la scurt timp de la startul meciului, însă planul de joc al oaspeților a fost dat peste cap de eliminarea în minutul 12 a lui Crețu, care a încasat două cartonașe galbene în decurs de doar trei minute.

Gazdele au întors rezultatul prin Fatai (min.42), Arias (min.49) și Said (min.79).

Nistor a punctat în minutul 82 pentru 3-2, care avea să fie scorul final al întâlnirii de la Pitești.

Cu acest succes, FC Argeș a ajuns la 24 de puncte și ocupă locul 9 în clasamentul Ligii 1.

Universitatea Craiova rămâne cu 28 de puncte și se află pe poziția a 3-a, la 14 puncte distanță de prima clasată, CFR Cluj.

FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Dos Santos, Mușat - Meza Colli, Raynov - Ișfan, Șerban, Latovlevici - Fatai.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Căpățînă, Constantin, Screciu, Bancu - Nistor, Crețu, Rogulijc - Cîmpanu, Koljic, Ivan.

Arbitru: Marian Barbu.