Liga 1: FCSB, o nouă rușine. A încasat cinci goluri de la Poli Iași

Politehnica Iași a umilit-o pe FCSB în ultima partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 5-2 în etapa cu numărul 5 a sezonului competițional 2020/2021.

Chiar dacă FCSB a început cu bine, gol în minutul 6 prin puștiul de 18 ani Istrate, Iașiul a dominat apoi toată întâlnirea și a marcat prin Andrei Cristea de trei ori, Passaglia și Andrei Calcan. Al doilea gol al lui FCSB a venit prin Florin Tănase, din penalti.

Atletico Madrid a zdrobit-o pe Granada cu 6-1, în La Liga. Suarez, dublă la debut (Video)

La 3-1, Toni Petrea a făcut patru schimbări, Miron, Tănase, Olaru și Buș, dar nimic nu a putut fi schimbat.

Olaru a luat și cartonașul roșu în minutul 80, întregind o nouă rușine pentru FCSB, după eliminarea cu Slovan Liberec de joi.

GOOOL! Poli Iași - FCSB 3-1. Andrei Cristea face dubla! FCSB e KO în apărare

FCSB și Poli Iași sunt pe 3 și 4 în Liga 1, ambele cu 9 puncte.

Precedenta partidă în care FCSB a încasat cinci goluri a avut loc în februarie 2018, în acel meci de pomină cu Lazio din Europa League, scor 1-5. Pe bancă era atunci Nicolae Dică, iar singurul marcator fusese Harlem Gnohere.

Poli Iaşi: Axinte - Onea, Mihalache, Baxevanos, Buşu - Vanzo, Breeveld, Passaglia - Soares, A. Cristea, Calcan.

FCSB: Straton - G. Enache, Cană, Soiledis, Panţîru - Simion, Perianu, Şut - Ad. Petre, Istrate, Octavian Popescu.

Arbitru: Horațiu Sfeșnic.

Nicușor Dan a dus torța victoriei la PNL și USR PLUS și a făcut breșa care scoate România din logica partidelor-mamut. Cum a arătat ziua victoriei la Magazinul București

Nicușor Dan cere vigilență maximă până la predarea proceselor verbale din secțiile de vot: Azi e ziua de naștere a noului București!