Atletico Madrid a zdrobit-o pe Granada cu 6-1, în La Liga. Suarez, dublă la debut (Video)

Atletico Madrid i-a administrat o înfrângere usturătoare echipei Granada, lider la zi în La Liga, învingând-o cu 6-1 într-o partidă disputată duminică seara pe stadionul Wanda Metropolitano, în etapa a 3-a a campionatului.

Reuşitele lui Diego Costa (9), Angel Correa (47), Joao Felix (65), Marcos Llorente (72) şi dubla lui Luis Suarez, recent transferat de la FC Barcelona, din minutele 85 şi 90+3 au adus victoria madrilenilor, Jorge Molina Vidal (87) fiind autorul golului de onoare al oaspeţilor.

În urma acestui rezultat, Granada coboară pe locul secund în clasament, după Betis Sevilla, în timp ce Atletico este pe locul 9.

Ianis Hagi, pasă de gol pentru Rangers într-un meci în care a evoluat doar 15 minute (Video)

Ultimele meciuri ale etapei se vor disputa duminică seara.