Ianis Hagi, pasă de gol pentru Rangers într-un meci în care a evoluat doar 15 minute (Video)

Ianis Hagi nu a fost folosit titular de Steven Gerrard în partida disputată de Rangers duminică seară, însă imediat după intrarea sa pe gazon și-a făcut simțită prezența.

Rangers a câștigat clar în deplasarea de la Motherwell, scor 5-1, însă Stevie G a preferat să îl țină pe banca de rezerve pe Ianis Hagi, mijlocaș român de 21 de ani.

Mats Wilander face o analiză amplă a jocului Simonei Halep după debutul acesteia la Roland Garros

Până în minutul 75, au marcat pentru Rangers Tavernier din penalti de două ori, Jones și Itten.

Hagi a fost introdus în ultimul sfert de oră în locul lui Morelos, iar cinci minute mai târziu, i-a oferit o pasă splendidă lui Itten, care a închis tabela la 5-1.

Rangers e lideră acum în Scoția cu 23 de puncte, unul peste Celtic, marea rivală, care are însă un meci mai puțin.

Hagi are patru pase de gol reușite în actuala ediție de campionat în Scoția, răstimp în care a mai reușit un gol, dar și un assist în Europa League.

Clotilde Armand câştigă Primăria Sectorului 1 cu 9 procente în faţa lui Dan Tudorache – rezultate exit poll

Reacția Gabrielei Firea după ce rezultatele exit-poll au dat-o învinsă în București