Liga 1: Egal între FC Argeș și Gaz Metan după un autogol stupid al gazdelor

FC Argeș și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate în prima partidă a zilei de duminică, scor 1-1 în etapa cu numărul 17 a stagiunii competiționale 2020/2021.

GOOOL! FC Argeș - Gaz Metan 1-0. Maes înscrie după un contraatac superb

Trebuie spus că argeșenii au marcat..ambele goluri ale partidei, primul prin Maes în poarta medieșenilor, minutul 8, apoi un autogol stupid semnat de Șerban în minutul 64.

Acesta a deviat nefericit balonul în propria plasă cu capul, după ce oaspeții au executat de la circa 30 de metri o lovitură liberă.

Un egal am putea spune meritat pentru ambele grupări până la urmă, Argeșul ratează ocazia de a face două victorii consecutive și vine pe locul 13, cu 15 puncte, la egalitate cu Voluntari, Sibiu și Poli Iași.

Mediasul este pe locul 8 în L1, cu 20 de lungimi.

FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Deslandes, Muşat - Meza Colli, A. Şerban - S. Drăghici, Maes, C. Dumitru - Mediop.

Gaz Metan: Pleşca - Butean, Baco, Yuri, Trif - Pambou, Francisco - Valente, R. Deaconu, Ciocan - L. Niţu.

Arbitru: A.Costreie.

Ianis Hagi a dezamăgit din nou în Scoția. Rangers nu a putut trece de ultima clasată (Video)

România ar putea pierde organizarea partidelor de la EURO 2021: Scenariul actual pare acum o utopie

Medicul Virgil Musta arată care sunt avantajele şi dezavantajele vaccinării împotriva COVID-19