Liga 1: Egal alb la Pitești, după ce Chindia Târgoviște a ratat un penalti

FC Argeș și Chindia Târgoviște au terminat la egalitate, scor 0-0, în prima partidă a zilei de sâmbătă din Liga 1, în etapa cu numărul 10 a sezonului competițional 2021/2022.

A fost un meci în care Chindia putea câștiga dacă transforma penaltiul obținut de Corbu în minutul 26, dar Popa a fost blocat de Croitoru, care a apărat execuţia atacantului oaspeţilor.

FC Argeș - FC Botoșani 0-0 (4-2 d.l.d.). Locul 2 din Liga 1, out din Cupa României

Argeșul a semnat ocaziile părții secunde, dar pe rând, Ișfan, Mezza Colli sau Miguel au fost blocați de defensiva dâmbovițeană, șutul lui Joao Miguel fiind chiar respins de pe linia porții.

După acest egal, Argeș și Chindia rămân vecine de clasament, gazdele pe 8, iar Chindia pe 9, cu 14, respectiv 13 lungimi.

FC Argeş: Croitoru - Tofan, Turda, Miguel, Muşat - Meza Colli, Raynov - Teles, Işfan, Dumitraşcu, Arias.
Rezerve:  Greab, Viana, Piţian, De Jonghe, Boldor, Moisie, Dumitru, Şerban, Honciu.

Chindia Târgovişte: Căbuz - Capuşă, Celea, Iacob, C. Dinu (cpt) - Dulca, Kocic - Corbu, M. Şerban, Popadiuc - Popa.
Rezerve: D. Moldovan, A. Şerban, Martac, Roumpoulakou, Cherchez, Suciu, Matiş, Ioniţă, Jipa.

Arbitru: A. Cojocaru.

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în finala turneului de la Valencia, fără să piardă vreun set

Disputa pentru folosirea stadionului din Ghencea continuă: „Atât de mulți bani are Armata? Nu e normal ca FCSB să nu joace acolo”

Ce spune Cristian Ghinea despre propunerea făcută de Florin Cîțu de a rămâne în guvern