Laudele lui Mats Wilander la adresa Simonei Halep după victoria cu Swiatek: De multe ori se panica

Marele campion suedez, multiplu deținător de trofee de Grand Slam, Mats Wilander a făcut o analiză prin care a lăudat-o în termeni frumoși pe Simona Halep, proaspăt calificată în sferturile de finală de la Antipozi.

Wilander, de 7 ori câștigător de GS, în prezent analist la EuroSport, a vorbit după partida câștigată de Simona în fața lui Iga Swiatek, 19 ani.

Darren Cahill analizează jocul dintre Simona Halep și Serena Williams

”Am simțit că Simona poate schimba ritmul şi jocul şi poate întoarce partida în setul secund. Halep a fost puţin pasivă în debutul meciului, dar mi-a plăcut mult că nu s-a panicat. De multe ori se panica. A ştiut ce are de făcut. A ştiut că scorul nu arată întotdeauna ceea ce se întâmplă în joc. E important că a reuşit să fie în meci şi în setul trei. E greu ca după 6-1 să fii la fel de concentrată. Simona a reuşit să uite totul şi să joace ca şi cum era 0-0. Mă aşteptam ca Swiatek să revină în decisiv, dar Halep a fost prea puternică”, puncta la televiziunea mai sus citată Wilander, care face pereche în rolul de comentator cu un alt fost mare tenismen, britanicul Tim Henman.

Simona Halep: "I had to change something" on-court interview (4R) | Australian Open 2021

3-6, 6-1, 6-4, a fost scorul prin care Simona a reușit încă o dată, pentru a cincea oară mai exact în carieră, accederea în sferturile de la Melbourne.

Acolo va da piept cu Serena Williams, marți, la o oră ce va fi ulterior anunțată de organizatori.

D.A.

Lovitură financiară dată de Simona Halep, după accederea în sferturi la Australian Open

Liga 1: Craiova nu a trecut nici în retur de Academica Clinceni

Un medic dezvăluie cum au murit pacienţii din lipsă de tratament, în timp ce Spitalul Colentina merge în gol. Detalii cutremurătoare despre erorile și minciunile Covid – Interviu video

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!