Ionuț Radu a apărat două penaltiuri pentru Inter Milano (Video)

Portarul român Ionuț Radu a avut o evoluție de excepție pentru formația sa Inter Milano, acolo unde încă evoluează, Inter fiind campioana en-titre din Serie A.

Goal-keeper-ul trecut pe la Steaua și Dinamo, în vârstă de 24 de ani acum, a avut o prestație excelentă în partida amicală disputată în Elveția cu FC Lugano, contând pentru Lugano Region Cup.

Jocul a fost câștigat de Inter la lovituri de departajare. Titular a fost același sloven Samir Handanovici, dar la scorul de 2-2, în minutul 61, Radu a fost aruncat în luptă de antrenorul său Simone Inzaghi.

D'Ambrosio (38) și Satriano (54) au punctat pentru Inter în timpul regulamentar.

LUGANO 5-6 (on pens) INTER | Highlights | INTER PRE-SEASON 2021/22 💪⚫🔵

După 90 de minute, s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, acolo unde Inter a câștigat cu 6-5, după ce Radu a ghicit execuțiile lui Guidotti și Covilo.

În sezonul trecut, Radu a apărat doar două partide la Inter, o repriză cu Sampdoria și un meci întreg cu AS Roma. Rămâne de văzut dacă gruparea în negru și albastru va decide să îl păstreze în lot pe român și în următoarea stagiune.

Liverpool țintește un transfer de top din Primera Division și dă o lovitură celor de la Real Madrid

Cod galben de caniculă pentru jumătate de ţară, dar vin şi furtunile

După Alibec, la CFR Cluj ar putea ajunge și Budescu: „Șumudică îl vrea, ar fi o lovitură”