Ianis Hagi, din rău în mai rău: Ce arată cifrele despre evoluția din meciul cu Austria

Ianis Hagi a fost folosit doar 21 de minute, cu tot cu cele de prelungiri, în partida cu Austria, după ce l-a criticat public pe selecționerul Mirel Radoi.

Ianis a fost trimis pe teren imediat după ce Austria a marcat golul de 1-0, însă nu a avut impactul scontat în joc.

Tânărul fotbalist a trimis doar 6 pase bune, dintre care 4 au fost înapoi. El nu a creat nicio situație periculoasă de a marca.

În plus, Ianis a avut și 4 pase greșite, o dată a fost surprins în ofsaid și nu a avut nicio recuperare.

De asemenea, el a reușit doar un dribling în 21 de minute și nu a tras niciodată la poartă.

În cele 14 meciuri disputate pentru naționala mare a României, Ianis nu a marcat niciun gol, având o singură pasă decisivă, cu Malta.

El a fost apărat public de tatăl său în ultimele zile, care l-a comparat cu Zinedine Zidane.