Ianis Hagi, din nou uitat pe banca de rezerve de Gerrard. A evoluat doar un sfert de oră cu Ross County

Ianis Hagi a fost din nou uitat pe banca de rezerve mult timp de Steven Gerrard, antrenorul său de la Glasgow Rangers, într-un nou meci de campionat din Scoția.

Rangers s-a impus în deplasarea de la Ross County, scor 4-0, iar românul de 22 de ani a început meciul ca rezervă, fiind apoi introdus abia în ultimul sfert de oră.

În ultimele 4 meciuri de campionat consecutive, Hagi a început ca rezervă meciurile lui Rangers, fiind introdus de fiecare dată după minutul 75.

Mijlocașul român a fost titular ultima dată în campionatul Scoției cu Livingston, abia pe 25 octombrie.

Roofe, Tavernier, Defoe și un autogol Morris au adus cele 4 goluri ale oaspeților.

Mesaj dur de la Cristina Neagu după partida câștigată cu Polonia la Euro: ”Când câștigăm suntem cele mai bune, fetele de aur”

În clasament, Rangers, în continuare neînvinsă în acest sezon, are 44 de puncte, la 14 puncte avans față de Celtic, marea sa rivală.

În toate competițiile în acest sezon, Hagi a bifat 19 meciuri la Rangers, unde a oferit 8 pase decisive.