Harry Kane, gol la debutul în Bundesliga pentru Bayern (Video)

Bayern Munchen, campioana Germaniei, a început cu dreptul campania de apărare a unui noi trofeu în Bundesliga, cu un succes în deplasarea de la Bremen.

Bavarezii nu au avut milă de Werder și i-au învins cu 4-0, iar Harry Kane a reușit un gol și un assist în tricoul bavarezilor, la primul meci în campionatul Germaniei.

Kane a semnat pasa de gol în minutul 4 pentru Sane, iar același britanic adus pentru 120 de milioane a marcat primul său gol în acest tricou cu un sfert de oră înainte de final. Tabela a fost închisă în prelungiri, cu ajutorul golurilor semnate de Sane și Tel.

În următoarea etapă din Bundesliga, Bayern Munchen va juca pe teren propriu, în compania celor de la Augsburg.

Bayern începuse prost sezonul în Germania, având un eșec dur săptămâna trecută, 0-3 în Supercupă cu Leipizg.