Gol fabulos marcat de Leo Messi din foarfecă pentru PSG (Video)

Lionel Messi a făcut spectacol pentru PSG în prima etapă a noului sezon din campionatul francez de fotbal.

Parizienii s-au impus cu scorul de 5-0 în deplasarea de la Clermont, cu Neymar, Hakimi, Marquinhos și Messi cei patru marcatori, argentinianul semnând o dublă.

Messi a marcat de două ori, minutele 80 și 86, ultimul fiind o bijuterie, o reluare din foarfecă din plin careu, după pasa conaționalului său Paredes. Reușita o puteți urmări în imagini VIDEO aici.

Neymar însă a fost ales omul partidei, cu golul său din minutul 9, dar și cu cele trei pase de gol reușite.

Debut perfect așadar pentru antrenorul Galtier pe banca lui PSG, cei care vor da piept în runda viitoare pe teren propriu cu Montpellier.

Chiar și fără Mbappe, PSG și-a dominat clar adversara, cu 62 la sută posesie, 18 șuturi la poartă și 12 din ele pe spațiul porții.

Înainte de primul meci din Ligue 1, PSG a a anunțat venirea portughezului Renato Sanches (24 de ani, fost jucător la Bayern) al cincilea transfer al verii pentru gruparea de pe Parc des Princes.