Eduard Radaslavescu a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită cu Petrolul

Eduard Radaslavescu (19 ani) a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită în meciul contra Petrolului (1-0, pe Arena Națională).

Intrat în locul lui Octavian Popescu în repriz a doua cu Petrolul, Radaslavescu a rezistat doar 10 minute pe teren. El s-a accidentat după ce a șutat un balon și s-a ciocnit cu un adversar, în careu, la o fază de atac a „roș-albaștrilor”.

Prin vocea lui Mihai Stoica, FCSB a anunțat verdictul primit de Radaslavescu din partea medicilor, o entorsă. Președintele Consiliului de Administrație al "roș-albaștrilor" a spus că, totuși, există șanse ca mijlocașul central să nu aibă nevoie deloc de repaos.

"Radaslavescu are entorsă, era bine azi, dar vedem mâine. Există posibilitatea să nu stea deloc. Este o limită a durerii pentru fiecare, unii o au sus, alţii o au jos. Să vedem… (n.r. - cu Rapid, pe Arena Naţională) E un meci pentru jucători care sunt 100%", a spus MM Stoica, pentru Orange Sport.

FCSB a învins Petrolul, duminică, scor 1-0, pe Arena Națională, în etapa a 29-a din Superliga României.